Novinky

Airbnb v Česku: Lidé nabízejí turistům téměř 16 tisíc bytů, poplatky ale platí jen zlomek

Napsal/a Klára Stárek Zachariášová | 9.6.2017
O nás v médiích
  • V Česku lidé přes Airbnb nabízejí turistům téměř 16 tisíc bytů, jen v hlavním městě 11 500 bytů.
  • Turistické poplatky však odvádí jen zlomek z nich. Radní tak volají po stanovení jasných pravidel pro poskytovatele krátkodobých pronájmů.
  • K podobnému kroku se již odhodlala další evropská města jako Berlín nebo Barcelona.

Celý článek zde: https://archiv.ihned.cz/c1-65761310-airbnb-v-cesku-nocleh-pro-statisice

Staňte se členem asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?  

Novinky

AHR na Česko - Ruské konferenci

16.5.2018
Tiskové zprávy

AHR ČR se ve čtvrtek 17. května zúčastní spolu se zástupci svých členů jednání Česko – Ruské konference, jejímž cílem je propojit subjekty služeb cestovního ruchu v České republice s významnými cestovními kancelářemi v Rusku a zahájit tak jednání o možnostech zvyšování počtu ruských turistů, kteří navštíví Českou republiku.

Stanovisko HOTREC x AHR ČR ke Směrnici o transparentních pracovních podmínkách v EU

19.4.2018
Naše stanoviska

Návrh Směrnice o „transparentních a předvídatelných pracovních podmínkách v EU“  je v současné době projednáván v Evropském parlamentu. Tento text je pro pohostinství velice důležitý, neboť každý zaměstnavatel, který uzavírá pracovní poměry, by byl novým souborem pravidel ovlivněn.