Novinky

Hotelová klasifikace Hotelstars orientovaná na budoucnost

Napsal/a Klára Stárek Zachariášová | 2.5.2018
Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA

V Praze dne 2. května 2018

 

Hotelová klasifikace Hotelstars Union orientovaná na budoucnost

  Prezident HSU Jens Zimmer Christensen: Hotelová klasifikace orientovaná na budoucnost je základním kamenem každé mezinárodně konkurenceschopné evropské turistické destinace

 Prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky Václav Stárek: naše organizace je zapojena do systému HSU již od roku 2009. Klasifikace je jedinou zárukou zákazníka, že hotel odpovídá rozsahem služeb a vybavením počtu hvězd, kterými se označuje. Zájem zákazníků o transparentnost služeb každoročně roste, ale málokdo ví, že oficiální klasifikaci nemají zdaleka všechny hotely, protože je u nás dobrovolná. Vítáme zahájený proces revize kritérií, protože potřeby zákazníků se výrazně mění. Věříme, že klasifikace pomůže nejen stávajícím hotelům, ale také přicházejícím investorům při inovacích a zkvalitňování svých služeb.

 Delegáti ze 17 členských zemí unie Hotelstars Union (HSU) se sešli ve Vídni, aby diskutovali o budoucích výzvách souvisejících se zajištěním úspěšného pokračování jejich partnerství. Představenstvo HSU přivítalo zejména zástupce Gruzie, Francie a Polska jakožto potenciální nové partnery hvězdné rodiny HSU. Každá z těchto zemí potvrdila svůj výslovný zájem o členství v HSU, neboť harmonizovaná kritéria jsou budoucností prosperujícího hotelového průmyslu.

 Ve své úvodní řeči Jens Zimmer Christensen, současný Prezident unie Hotelstars Union, zdůraznil, že je důležité spolupracovat na společné klasifikaci hotelů tak, aby byl dodržen slib zajišťovat vysoce kvalitní klasifikaci, jenž byl dán 180 milionům potenciálních hotelových hostů i 50 tisícům klasifikovaných hotelů. „Právě připravovaný proces revize kritérií bude v blízké budoucnosti jednou z našich hlavních výzev“, uvedl Prezident HSU, přičemž za nejdůležitější cíle označil modernizaci požadavků, zvýšenou transparentnost a flexibilnější systém.

 Kromě připravovaného revizního procesu bylo druhým hlavním tématem setkání posílení značky Hotelstars. Zejména ve vztahu k online cestovním kancelářím (OTA) se unie HSU zavázala posílit svoji viditelnost jakožto silná značka. „V době on-line recenzí je ještě důležitější rozšiřovat tuto spolehlivou a objektivní hvězdičkovou klasifikaci po celé Evropě - zejména s ohledem na velké společnosti, jako jsou Booking.com a TripAdvisor, se kterými vedeme jednání o zobrazování našich hvězdičkových hodnocení na jejich platformách“, uvedl Jens Zimmer Christensen.

 „Oficiální hodnocení hvězdiček musí zákazníkům přinášet kvalitní informace nezávisle na mnoha existujících ratingových platformách. To je také důvodem, proč potřebujeme hotelovou klasifikaci orientovanou na budoucnost, která se stane základním kamenem kvalitního standardizačního systému evropských turistických destinací v mezinárodním konkurenčním prostředí“, doplnil Prezident HSU.

 Hotelstars Union

Pod záštitou HOTREC - Hospitality Europe – založily hotelové asociace Rakouska, České republiky, Německa, Maďarska, Nizozemska, Švédska a Švýcarska unii Hotelstars Union. Od té doby se k hvězdné rodině připojily další státy - Belgie, Dánsko, Estonsko, Řecko, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malta a Slovinsko. Unie HSU vytvořila harmonizovaný katalog kritérií sloužící ke klasifikaci hotelů, jenž hostům a hoteliérům zaručuje transparentnost a bezpečnost. Podrobné informace najdete na stránkách www.hotelstars.eu.

 Kontakt: Václav Stárek starek@ahrcr.cz , +420 602 765 632

 

Staňte se členem asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?  

Novinky

AHR na Česko - Ruské konferenci

16.5.2018
Tiskové zprávy

AHR ČR se ve čtvrtek 17. května zúčastní spolu se zástupci svých členů jednání Česko – Ruské konference, jejímž cílem je propojit subjekty služeb cestovního ruchu v České republice s významnými cestovními kancelářemi v Rusku a zahájit tak jednání o možnostech zvyšování počtu ruských turistů, kteří navštíví Českou republiku.

Stanovisko HOTREC x AHR ČR ke Směrnici o transparentních pracovních podmínkách v EU

19.4.2018
Naše stanoviska

Návrh Směrnice o „transparentních a předvídatelných pracovních podmínkách v EU“  je v současné době projednáván v Evropském parlamentu. Tento text je pro pohostinství velice důležitý, neboť každý zaměstnavatel, který uzavírá pracovní poměry, by byl novým souborem pravidel ovlivněn.