Novinky

Ekonomika iDnes: OSA zvýšila poplatky až o padesát procent, dosáhla rekordního výdělku

Napsal/a Klára Hájková | 12.7.2017
O nás v médiích

Podle ceníků kolektivních správců zaplatil provozovatel v roce 2016 ve veřejném prostoru restaurace nebo hotelu za 1 rádio ročně 4 230,- Kč a za TV 8 390,- Kč (bez DPH).

OSA svůj podíl na této ceně opět k roku 2017 navýšila a to až o 50%. Podle ceníků již svazy v roce 2017 žádají 5900,- Kč ročně za rádio a 9900,- Kč za TV ve veřejném prostoru. Roční sazby za licence již překračují ceny nového přístroje.

AHR vede soudní spor o výši plateb a bude i nadále zastupovat své členy, kteří odmítají nepřiměřené nároky autorských svazů.

 

Zajímavé články na toto téma najdete např. na iDnes  ZDE nebo v týdeníku Echo24 ZDE.

 

Staňte se členem asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?  

Novinky

Valná hromada členů AHR ČR

10.11.2017
Naše stanoviska

Vážení členové AHR ČR,

zveme vás na jednání Valné hromady AHR ČR, které se uskuteční 1.prosince 2017 od 16.50h v hotelu NH Collection Olomouc Congress. Materiály k jednání budou uloženy v členské části webu před konáním VH.

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte paní M.Jaklovou - jaklova@ahrcr.cz

Program jednání VH níže