Novinky

TZ - Pavel Hlinka se stal „Osobností cestovního ruchu 2016“

Napsal/a Klára Hájková | 16.2.2017
Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

 

V Praze dne 16. 2. 2017

 

 

Na dnešním slavnostním zahájení veletrhu Holiday World, převzal Pavel Hlinka ocenění „Osobnost cestovního ruchu - Holiday World Award“ za rok 2016.

O jeho zvolení rozhodla jak odborná porota, tak letos poprvé i veřejnost, prostřednictvím portálu iCOT.cz.

 

Pavel Hlinka získal titul Osobnost cestovního ruchu v třináctileté historii ocenění již podruhé (poprvé v roce 2006), tentokrát zejména za celoživotní přínos hotelnictví a cestovnímu ruchu.   

 

Vyhlašovateli soutěže jsou odborné vydavatelství C.O.T. media a společnost Incheba Expo Praha, pořadatel veletrhu Holiday World.

 

 

Pavel Hlinka je jednatelem AHP Connections s.r.o., členem poradního senátu SOCR ČR, vedoucím skupiny pro cestovní ruch Hospodářské komory ČR, a vedoucím sekce pro vzdělávání AHR ČR. Pracuje v oboru již více než 55 let. Vyučil se v oboru číšník v Domě kultury Příbram. Vystudoval hotelovou školu v Mariánských Lázních a pak pracoval v Interhotelu Transit postupně ve funkcích číšník, vedoucí výrobny jídel do letadel a 5 let ve funkci ředitele. V té samé funkci následujících pět let v Interhotelu Jalta Praha a pak 20 let ve funkci generálního ředitele hotelu InterContinental v Praze.

Poté 3 roky jako Chief Liaison Officer InterContinental Hotels Group pro ČR, Slovensko Bulharsko a Rumunsko a dále 3 roky jako Generální ředitel a CEO OREA Hotels a.s.   V současné době má vlastní poradenskou firmu – AHP Connections s.r.o..

 

Pavel Hlinka byl 3x vyhodnocen jako Hoteliér roku, v roce 2006 obdržel titul Osobnost cestovního ruchu a vyhodnocen byl i jako manažer roku v oblasti cestovního ruchu. Byl 3 x dva roky prezidentem Národní federace hotelů a restaurací, poté zakládajícím členem AHR ČR, kde více než 3 roky vykonával funkci prezidenta. V současné době vede sekci pro vzdělávání AHR ČR. Od roku 1997 až do roku 2015 byl viceprezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu odpovědným za oblast cestovního ruchu. Pět let pracuje v představenstvu Hospodářské komory ČR, nyní jako vedoucí skupiny pro cestovní ruch. Je členem Akademické rady Vysoké školy hotelové v Praze, kde také příležitostně přednáší. S jeho přednáškami se setkávají i studenti Vysoké školy ekonomické v Praze.

 

 

 

Kontakt: Ing. Václav Stárek, starek@ahrcr.cz , GSM +420 602 765 632

Staňte se členem asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?  

Novinky

AHR na Česko - Ruské konferenci

16.5.2018
Tiskové zprávy

AHR ČR se ve čtvrtek 17. května zúčastní spolu se zástupci svých členů jednání Česko – Ruské konference, jejímž cílem je propojit subjekty služeb cestovního ruchu v České republice s významnými cestovními kancelářemi v Rusku a zahájit tak jednání o možnostech zvyšování počtu ruských turistů, kteří navštíví Českou republiku.

Stanovisko HOTREC x AHR ČR ke Směrnici o transparentních pracovních podmínkách v EU

19.4.2018
Naše stanoviska

Návrh Směrnice o „transparentních a předvídatelných pracovních podmínkách v EU“  je v současné době projednáván v Evropském parlamentu. Tento text je pro pohostinství velice důležitý, neboť každý zaměstnavatel, který uzavírá pracovní poměry, by byl novým souborem pravidel ovlivněn.