Novinky

TZ AHR ČR: 10. konference Asociace hotelů a restaurací České republiky v Ostravě

Napsal/a Klára Hájková | 20.11.2015
Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA

10. konference Asociace hotelů a restaurací České republiky v Ostravě

V Ostravě dne 20. listopadu 2015

 

Hlavním tématem hoteliérů jsou rovné podmínky v podnikání. Dvě stovky odborníků řešily v Ostravě budoucnost oboru. Konferenci zakončilo slavnostní předání cen nejlepším hoteliérům.

Konference Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR) proběhla ve dnech 19. - 20. 11. 2015 v Clarion Congress Hotelu v Ostravě. Účastníci řešili otázky týkající se rovných podmínek v podnikání a minimalizace šedé ekonomiky. Pozvání přijalo mnoho zahraničních přednášejících, kteří se zaměřili hlavně na udržitelnost cestovního ruchu a jeho služeb.

Aktuální témata, sdílení zkušeností, setkání s kolegy a navázání nových kontaktů. To jsou hlavní důvody, proč je již desátým rokem konference AHR ČR tak populární mezi odborníky z řad hoteliérů a provozovatelů restaurací.  Přibližně dvě stovky osobností našeho hotelnictví se každý podzim pravidelně scházejí, aby určily hlavní směry, kterými se v následujícím období bude jejich profesní organizace ubírat. Místo setkání se každoročně mění. Součástí konference je bohatý doprovodný program včetně slavnostní galavečeře. Během slavnostního večera byly předány ceny Hoteliér roku, Restauratér roku, Mladý manažer roku, Škola roku, Odpovědný hotel roku a další. Více na: http://www.cenyahr.cz/predstaveni-kandidatu-2015/

Pozvání přijali světoví odborníci z oblasti marketingu, managementu, ale také gastronomie. Na konferenci zazněla prezentace na téma Výzvy hoteliérů v online světě (přednášející Marco Nussbaum, CEO Prizeotel), Myslete a jednejte strategicky (Martin Saitz, Managing Director Hundai Motor), Franco Luise, šéfkuchař hotelu Hilton Prague se podělil o zkušenosti, jak dosáhnout úspěchu v provozování restaurace.

Přicházejí nové generace a bude nutno přizpůsobit se potřebám těchto zákazníků, ale zároveň i stále důležitějších členů pracovních týmů. Rob Davidson, GM společnosti MICE Knowledge se zabýval generací „Y“, Michael Specking, GM hotelů Hilton Prague se zaměřil na vedení lidí a řízení provozů.

Velmi významným tématem byly rovné podmínky v podnikání, kterým by měla přispět také připravovaná elektronická evidence tržeb. Té se věnoval jeden z workshopů za přítomnosti zástupců Ministerstva financí.

Valné hromady se zúčastnily ředitelka Odboru cestovního ruchu, Ministerstva pro místní rozvoj Jitka Mattyašovská a za Podvýbor cestovního ruchu Poslanecké sněmovny České republiky poslankyně Kristýna Zelienková.

Témata konference hledala východiska k mnoha otázkám z každodenní praxe provozovatelů pohostinských služeb, včetně vzdělávání a přípravy nových odborníků.

Více ke konferenci na: http://konference2015.ahrcr.cz/

Kontakt: ing. Václav Stárek, +420 602 765 632, starek@ahrcr.cz

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?