Novinky

AHR a stravenkové paušály

Napsal/a Administrátor | 19.6.2020
Tiskové zprávy

Tisková zpráva

Téměř 60 % provozovatelů restaurací vítá zavedení zaměstnaneckých paušálů na stravu.

Praha 19. června 2020 – Asociace hotelů a restaurací České republiky podporuje zavedení paušálního příspěvku zaměstnavatele zaměstnanci na stravu, jako alternativu pro klasické stravenky a další benefit pro zaměstnance. Většina podnikatelů v pohostinství nemá obavy, že by zavedení této další alternativy vedlo ke snížení hostů v restauracích v době obědů.

AHR ČR provedla průzkum mezi provozovateli restaurací, aby zjistila jejich pohled na zavedení paušální podpory stravování zaměstnanců, který v pondělí projednává vláda. Průzkumu se zúčastnilo přes téměř 600 respondentů z řad provozovatelů restaurací a stravovacích služeb. Průzkum proběhl ve dnech 15. – 18.6., tedy v době po ukončení krizového stavu a v době, kdy ještě stále platí omezení provozů restaurací. Z průzkumu jasně vyplývá, že i přes nucenou odstávku stravovacích služeb stále platí, že více než polovina provozovatelů restaurací (56 %) jednoznačně podporuje zavedení paušálu a stejný počet podnikatelů je přesvědčeno, že toto opatření nepovede k dlouhodobému poklesu hostů, jak neustále tvrdí odpůrci této změny. Celkem 17 % zatím neví, provozovatelé restaurací vnímají stravenky jako administrativně zatěžující, a navíc odmítají platit provize z každé vytištěné stravenky až ve výši 6 % celkové hodnoty. Z tohoto důvodu proto stále více než 30 % restaurací stravenky ani neakceptuje.

„Systém přinese pak další konkurenci na trh stravování, což po letech, kdy jsme byli nuceni přistupovat na podmínky přijímání stravenek diktované ze strany jejich vydavatelů, jedině vítáme.  Stravenky se neruší, pouze přibyde další možnost, jak stravování zaměstnanců řešit. Navíc odpadnou mnoha zákazníkům komplikace, které je nutí vyhledávat restaurace, kde právě jejich stravenku přijímají, nemluvě o skutečnosti, že stravenky mají omezenou délku platnosti a každým rokem mnoho stravenek  zákazníkům propadá. V pohostinství jsme zvyklí na konkurenční prostředí a rozhodně se jej nebojíme. Více než polovina podnikatelů tento krok vítá.“ Uvedl Václav Stárek, prezident AHR ČR.

 

Kontakt: Ing. Václav Stárek, prezident AHR ČR, starek@ahrcr.cz , +420 602 765 632

 18 06 2020 AHR a starvenkové pausaly

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?