Novinky

AHR ČR k problematice stravenek

Napsal/a Klára Stárek Zachariášová | 17.1.2020
Tiskové zprávy

Tisková zpráva

AHR ČR k problematice stravenek

Praha 15. ledna 2020 – Asociace hotelů a restaurací České republiky od počátku plně podporuje zavedení nezdaněných paušálních příspěvků na stravu, které by mohli zaměstnavatelé využívat jako další alternativu benefitů pro své zaměstnance. Vítá tedy rozhodnutí vládní koalice prosazovat společně tuto změnu formou vládní novely zákona.

Václav Stárek, prezident AHR ČR k tomu pro ČT uvedl, že nechápe postoj odborů, které jsou proti rozšiřování benefitů pro zaměstnance, neboť se evidentně nejedná o rušení papírových stravenek, jak je často ze strany odpůrců tohoto návrhu prezentováno, ale pouze rozšíření o další formu příspěvku ze strany zaměstnavatelů za stejných daňových zvýhodnění.

AHR ČR je přesvědčena, že paušální příspěvek na stravu naopak povede k podpoře zajištění stravování zaměstnanců a zdravého životního stylu a umožní čerpat tento benefit  dalším zaměstnancům, kteří dosud tuto možnost neměli.

Vyjádření AHR pro ČTV naleznete na tomto odkazu:

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/220411058260114

Kontakt: ing. Václav Stárek, +420 602 765 632, starek@ahrcr.cz

 

TZ v pdf:  TZ 15 01 2020 AHR ČR k problematice stravenek

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?