Novinky

AHR ČR vítá další otevření služeb

Napsal/a David Hloch | 28.5.2021
Tiskové zprávy

28. května 2021 - Asociace hotelů a restaurací České republiky vítá, že vláda vyslyšela její připomínky, které byly včera zveřejněny HK ČR za všechny profesní organizace, které komora zastřešuje. AHR ČR požadovala, aby vláda upravila opatření v souvislosti s opakovaným rozhodnutím Nejvyššího správního soudu, a již téměř před měsícem upozornila ministra zdravotnictví, že přijatá opatření jdou nad rámec toho, co vládě za této situace umožňuje zákon.

Václav Stárek k tomu dodal: „Jsme rádi, že se částečně otevírají jak služby vnitřních prostor restaurací, tak některé služby wellness včetně bazénů. Zásadní změnou je ale skutečnost, že bylo konečně respektováno soudní rozhodnutí, což by mělo být samozřejmostí v každém právním státě. Je třeba ještě řešit dvojí způsob testování, který se opět do opatření promítá. Tedy fakt, že pro služby wellness bude třeba pouze testů PCR nebo POC provedených odbornou společností, což bude přinášet komplikace zákazníkům například ve wellness hotelech a podobných zařízeních.“

AHR ČR vnímá současně odpovědnost podnikatelů a jejich zákazníků, které vyzývá, aby ve vlastním zájmu přistupovali k opatřením s maximální důsledností, která je nezbytná pro udržení současného pozitivního vývoje v boji s pandemií. AHR ČR rovněž připravila a zveřejnila pravidla bezpečného provozu Stay Safe jako doporučující standardy, které mohou podnikatelé využít i nad rámec současných opatření a pravidel pro provoz jednotlivých služeb. Zákazník má zároveň možnost se podrobně seznámit s opatřeními, která jednotlivé hotely a restaurace zapojené do programu Stay Safe zavádějí pro bezpečnost svých hostů.

Kontakt: Václav Stárek, starek@ahrcr.cz , +420 602 765 632

Tisková zpráva ke stažení:  28_05_2021 TZ AHR CR

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?