Novinky

AHR ČR vítá rozhodnutí PS o výši poplatku z ubytování

Napsal/a David Hloch | 19.6.2019
Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA

AHR ČR vítá dnešní rozhodnutí Poslanecké sněmovny o výši poplatku z ubytování

 

Praha 19. června 2019 - poslanci dnes ve třetím čtení zamítli návrhy na zvyšování poplatku za ubytování na 100,- až 150,- Kč za osobu a den. Přijali tak vládní návrh novely zákona, která celý systém poplatků z ubytování zjednodušuje, dělá jej mnohem transparentnější a navíc rozšiřuje rovněž na ubytování v soukromí.

Asociace hotelů a restaurací vítá toto rozhodnutí a skutečnost, že politici nakonec vyslyšeli hlasy a argumenty odborníků, že neadekvátní zvýšení poplatku by vedlo spíše ke zpomalení především domácího cestovního ruchu.

„Skutečnost, že se poplatek za pobyt bude vztahovat také na ubytování v soukromí je jistě pozitivním krokem pro obce, ale také pro narovnání nerovných podmínek v podnikání. Aby byl tento krok účinný, je však třeba zavést registraci ubytovatelů, kteří nabízejí krátkodobé ubytování v bytech, protože bez toho se nedá tato povinnost účinně vymáhat. Registrace by rovněž zajistila dodržování daňových povinností a zajištění řádné registrace cizinců, dle současných zákonů.“ Uvedl k dnešnímu hlasování Václav Stárek, prezident AHR ČR.

AHR ČR by rovněž přivítala, aby zastupitelé jednotlivých měst a obcí investovali část těchto finančních prostředků také na podporu cestovního ruchu. „Věříme, že zákon v této podobě projde i Senátem a nový systém bude možno uvést do praxe co nejdříve.“ dodává Václav Stárek.

 

Kontakt: ing. Václav Stárek, starek@ahrcr.cz , +420 602 765 632

  TZ 2019 06 poplatek z ubytování AHR ČR

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?