Novinky

AHR ČR vítá dnešní rozhodnutí poslanecké sněmovny

Napsal/a Klára Hájková | 25.5.2016
Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

AHR ČR vítá dnešní rozhodnutí poslanecké sněmovny

 

 

                                                                                                               Praha 25. 5. 2016


Asociace hotelů a restaurací České republiky vítá dnešní rozhodnutí Poslanecké sněmovny zamítnout ve třetím čtení tzv. Protikuřácký zákon. Tento návrh od počátku ignoroval dopady navrhovaných restrikcí na podnikatele v pohostinství.

 

AHR ČR, jako profesní svaz se domnívá, že je lépe vyžadovat důsledné plnění stávajícího zákona, než opakovaně měnit podmínky v podnikání. Jedním z hlavních problémů návrhu zákona, na který asociace od počátku poukazovala, byla snaha státu přenášet odpovědnost za důslednou kontrolu konzumace alkoholu mladistvými na podnikatele. Pod přísnými sankcemi měli být podnikatelé odpovědni za přítomnost mladistvých, kteří konzumovali alkohol byť před návštěvou jejich provozovny.

 

Stejně tak AHR ČR kritizovala snahy vlády zavádět cenové regulace. Samotný fakt, že k zákonu bylo předloženo 240 pozměňovacích návrhů, je známkou kvality předloženého zákona.  

 

 

 

 

Kontakt: Václav Stárek, GSM : +420 602 765 632, starek@ahrcr.cz

 

 

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?