Novinky

TZ Evropští hoteliéři harmonizují klasifikaci ubytovacích zařízení

Napsal/a Artao | 30.1.2014
Tiskové zprávy

hs_header.jpg

Evropští hoteliéři harmonizují jednotnou klasifikaci

 

Praha 30. ledna 2014 – hoteliéři pokračují v iniciativě sjednotit systém klasifikace (udělování hvězdiček hotelům) v rámci celé Evropy. V současné době se ke stejnému standardu hlásí již 15 zemí v rámci aliance Hotelstars Union. Česká republika převzala v lednu od švýcarských kolegů na jeden rok organizaci této mezinárodní aliance.

V Praze proběhlo jednání pracovní skupiny Hotelstars Union, kterého se zúčastnili zástupci hoteliérů z ostatních evropských zemí. Na základě studií probíhá nyní revize kritérií pro vybavenost a rozsah služeb hotelů, které jsou klasifikovány v souladu se standardy Hotelstars Union. Česká republika, jako jeden ze zakládajících členů, se k tomuto systému přihlásila již v roce 2009.

Cílem setkání je definovat potřeby zákazníků a jejich preference, na základě studie, jejíž výsledky budou zveřejněny na veletrhu ITB v Berlíně, poté proběhne v některých členských zemích "testování" těchto nových kritérií. S vývojem potřeb zákazníků a technologickým rozvojem je kromě tradičních potřeb, jako je například komfort spánku, stále důležitější například možnost připojení k internetu. Revidovaná a otestovaná kritéria pro hotely ve všech kategoriích budou postupně aplikována v jednotlivých členských zemích od roku 2015.

Jednotná klasifikace Hotelstars Union dává zákazníkům jasnou garanci rozsahu služeb a vybavenosti hotelů v návaznosti na počet hvězd, které deklarují ve své nabídce, a tím také nastavuje rovné podmínky v podnikání pro oblast ubytovacích služeb.

 

Kontakt: Václav Stárek, +420 602 765 632, e-mail: starek@ahrcr.cz

ahr_aj.jpg hotrec.jpg

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?