Novinky

FAQ - zákaz prodeje a omezení ubytovacích služeb

Napsal/a Klára Stárek Zachariášová | 16.3.2020
COVID-19 Naše stanoviska

Milí kolegové,

konzultovali jsme usnesení Vlády České republiky ze dne 16.3.2020, vztahující se k poskytování ubytovacích služeb. Níže zasíláme odpovědi na dotazy. Doufáme, že Vám odpovědi pomohou se v problematice lépe zorientovat.

Odpovědi na Vaše dotazy:

1)      Mohou ubytovaní hosté v hromadných ubytovacích zařízeních dokončit svůj původně rezervovaný pobyt? Ano mohou bydlet dále. Doporučujeme, vzhledem ke karanténě, pobyty po dohodě zkrátit.

2)      Lze ubytovat hosty s již předem potvrzenou (případně i zaplacenou) rezervací ubytování na období 16. – 24.3 a příjezdem v tomto období.  Ano, v případě zaplacených pobytů. Doporučujeme, vzhledem ke karanténě, pobyty po dohodě zkrátit.

3)      Lze ubytovat pracovníky firem na základě dlouhodobé smlouvy, přijíždějící pravidelně, případně opakovaně, během pracovních dnů? (rezervace provedena před opatřením, smlouva o zajištění ubytování pracovníků). Ano (jedná se o dlouhodobý pronájem – typu ubytoven)

4)      Jak řešit zaměstnance firem, kteří přijíždějí služebně za prací a nemají jinak kde bydlet, tedy nemohou ani vykonávat svou práci? Ano (jedná se o dlouhodobý pronájem – typu ubytoven)

5)      Jak má postupovat hotel u zahraničních turistů, kterým je znemožněn odlet zpět do země, kde mají trvalý pobyt a chtějí prodloužit rezervaci. Ano, prodloužit rezervaci na dobu nezbytně nutnou.

6)      Pokud hotel nemůže zajistit pobyt hosta z provozních důvodů, například vb rámci opatření rozhodne o uzavření / provozu, jakým způsobem může vůči ubytovaným hostům postupovat?

-          dohodnout se s hostem na ukončení pobytu

-          postupovat dle smlouvy, případně spolupracovat s právníky

 

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?