Novinky

Tisková zpráva AHR: Již v pátek budou známa jména nejlepších hoteliérů a restauratérů v České republice.

Napsal/a David Hloch | 29.11.2017
Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA

V Praze dne 29. listopadu 2017

 

Již v pátek budou známa jména nejlepších hoteliérů a restauratérů v České republice.

Hoteliéři se setkávají v Olomouci.

V pátek 1. prosince se pod záštitou primátora města sejde v Olomouci více než 300 hoteliérů a provozovatelů restaurací z celé České republiky. V hotelu NH Collection Olomouc Congress proběhne konference Asociace hotelů a restaurací České republiky. Večer v Clarion Congress hotelu v Olomouci pak slavnostní gala večeře, kde budou vyhlášena jména letošních držitelů ocenění Hoteliér roku, Restauratér roku, Mladý manažer roku a další.

Hoteliéři budou na své konferenci řešit nejpalčivější otázky, které se dotýkají problematiky nedostatku zaměstnanců nebo například šedé ekonomiky v ubytovacích službách. Přední odborníci pak představí svou vizi o tom, jak se budou měnit služby a podoba hotelů a restaurací v souvislosti s novými trendy, technologiemi a potřebami hostů.

Každoročně asociace uděluje mimořádnou cenu pro osobnost, která není přímo spjata s cestovním ruchem, ale zasloužila se o dobré jméno České republiky v zahraničí. V loňském roce toto ocenění převzal Jiří Bartoška za mnohaletou podporu Filmového festivalu v Karlových Varech.

V letošním roce převezme skleněnou sochu z dílny výtvarníka Milana Mottla paní Milena Grenfell-Bains, která opustila Československo v roce 1939 jako jedno z posledních dětí, zachráněných Sirem Nicholasem Wintonem před nacistickou genocidou. V Anglii pak zasvětila svůj život, kromě jiného, také významné podpoře vztahů mezi Spojeným královstvím a Československem. Mimo jiné také stála u fenomenálního úspěchu české Remosky v Británii, když tento český vynález, který byl prakticky před ukončením výroby, pozvedla velkým zájmem mezi ženami v Anglii a tak Remosku zachovala také pro současnou generaci. Paní Milena Grenfell-Bains dokázala pospojovat svou starou a novou vlast mnoha dalšími aktivitami. Je patronkou Nadace Emmy Destinové. Pomáhala vyhledávat spřátelená města v České republice a spolupracovala s Halton College při organizování výměnných pobytů českých a britských studentů hotelových škol.

Hoteliéři, z nichž většina je právě studenty hotelových škol, vyjádří touto cestou svou vděčnost za podporu vzdělávání, dobrého jména naší země, ale také celkovou podporu oboru hotelnictví a cestovního ruchu, Lady Grenfell-Bains.

Kontakt: Ing. Václav Stárek, +420 602 765 632, starek@ahrcr.cz

 

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?