Novinky

Karanténa hosta / personálu - postup

Napsal/a Klára Stárek Zachariášová | 15.3.2020
COVID-19 Naše stanoviska
Co se stane v případě, že v ubytovacím zařízení bude laboratorně potvrzeno onemocnění COVID - 19 u ubytované osoby nebo u personálu?
 
Za současné epidemiologické situace by situaci řešila místně příslušná krajská hygienická stanice. Nemocná osoba by byla izolována na infekčním oddělení, osobám vytipovaným hygieniky jako kontakty této osoby, by byla nařízena karanténa.
V případě, že by se jednalo o české státní občany, měli by se přesunout za podmínek stanovených hygieniky do místa trvalého bydliště.
V případě cizinců by se postupovalo opět dle rozhodnuti hygieniků vždy individuálně. Pokud by cizinec-kontakt zůstal v ubytovacim zařízení, je třeba, aby do obdržení výsledku jeho laboratorniho vyšetření omezil kontakt s ostatními osobami v zařízení a i jinak postupoval dle pokynů hygieniků. Pokud by byla kontaktem osoba z řad personálu, bude v domácí  karanténě. Pokoj kde pobývala nemocná osoba nechat vydezinfikovat speciální firmou. Stejně tak i další  dispozice dle pokynů hygieniků. Další provoz zařízení by probíhal dle výsledků hodnocení rizika hygieniky ( to je vždy individuální, nelze dát předem univerzální návod).
Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?