Novinky

Komunikace AHR ČR se společností Booking

Napsal/a Klára Stárek Zachariášová | 2.4.2020
Naše stanoviska

Mnohá ubytovací zařízení z řad členů AHR i nečlenů si stěžují na přístup společnosti Booking.com, která bez jakékoliv dohody s ubytovateli informuje hosty, že ruší bez nároku ubytovatele na storno poplatek i rezervace, které jsou mimo termíny současných krizových opatření.

AHR je přesvědčena, že v této době by měli i významní obchodní partneři dodržovat pravidla etického přístupu ke spolupráci. Požádali jsme o vysvětlení, na základě jakých skutečností byly společností Booking.com stanovené termíny pro uplatnění storen bez nároku ubytovatele na storno poplatky. Jsme přesvědčeni, že situaci nelze předjímat plošně. Ubytovací zařízení nabízejí zákazníkům alternativní termíny příjezdu, zatímco Bookig, jako jejich obchodní partner, navíc pouze v roli zprotředkovatele služeb, je informuje o stornu a vrácení finančních prostředků bez jakékoliv komunikace s poskytovatelem ubytování.

Na tomto odkazuje přinášíme oficiální odpověď společnosti Booking ZDE: Response to AHRCR email 2 April 2020

V reakci na výše uvedenou  obdrženou odpoveď AHR reagovala s požadavkem jasného vysvtělení několika sporných postupů. Reakce ZDE: 

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?  

Novinky

Mediální výstupy AHR ČR - květen

29.5.2020
COVID-19 O nás v médiích

Mediální výstupy AHR ČR - květen 2020

Book Direct - Rezervujte přímo

26.5.2020
Naše stanoviska

Výhody přímých rezervací pro vás i vaše hosty v době zotavení z krize

Režim C - program Antivirus

25.5.2020
COVID-19 Tiskové zprávy

AHR ČR, jako člen představenstva  Hospodářské komory podporuje toto stanovisko a v tomto smyslu jsme rovněž oslovili premiéra. Limitem 25 / 50 zaměstnanců budou rovněž v cestovním ruchu vyloučeny většina významných zaměstnavatelů z řad hotelů a to převážně ve velkých městech a lázeňských regionech, včetně Prahy, která byla nejvíce zasažena a kde je každá 11. občan zaměstnán v cestovním ruchu.