Novinky

Návrh na zrušení opatření vlády u Nejvyššího správního soudu

Napsal/a Klára Stárek Zachariášová | 5.5.2021
Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA

AHR ČR iniciovala návrh k Nejvyššímu správnímu soudu na zrušení opatření vlády

 

5. května 2021 - Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR) iniciovala prostřednictvím svých členů předložení Návrhu na zrušení části mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky ze dne 29. dubna 2021, č.j. MZDR 14601/2021-7/MIN/KAN podle § 101a a násl. zák. č. 150/2002 Sb., soudní řád správní, v platném znění. Ten byl podán Nejvyššímu správnímu soudu 4. května, členskými subjekty z řad provozovatelů ubytovacích a stravovacích služeb, kteří se ze zákona v této záležitosti jako poškození mohou na NSS obrátit. AHR ČR a její členové považují představené balíčky pro postupné uvolňování služeb a opatření s tím spojená za nelogická a nezákonná. Asociace zároveň zajistí plnou právní podporu navrhovatelům z řad členů, jejímž cílem je dosáhnout zrušení těchto opatření a potvrzení názoru, že jsou v rozporu se zákonem.

Zásadní problém vidí AHR ČR a její členové v podmínkách otevření ubytovacích služeb, kdy spolu s prokázáním se negativním testem nebo potvrzením o očkování, je omezována kapacita ubytovacích zařízení na 25%. AHR ČR nevidí žádný důvod pro jakékoliv kapacitní omezení ubytovacích zařízení za předpokladu, že budou dodržována režimová opatření a zároveň se budou v hotelu ubytovávat pouze hosté, kteří díky testu/ očkování / prodělaném onemocnění nejsou rizikem pro šíření nákazy.

Stejně tak je AHR ČR přesvědčena, že již není žádný důvod k zákazu poskytování stravovacích služeb na restauračních zahrádkách, které nejsou žádným rizikem pro šíření nákazy, pokud budou opět dodržována základní režimová opatření. AHR ČR vytvořila také návrhy režimových opatření pro stravovací i ubytovací služby a tyto byly předány Ministerstvu zdravotnictví.

Václav Stárek, prezident AHR ČR k tomu dodal: „Nevíme samozřejmě jak rozhodne soud, ale vnímáme náš krok jako nezbytnou obranu již ekonomicky zcela vyčerpaných podnikatelů, kteří jsou připraveni otevřít své provozy bezpečně, ale nemohou akceptovat po sedmiměsíčním uzavření další omezování kapacit, které je ekonomicky zcela nereálné. Jsme však stále připraveni jednat s vládou o rozumných podmínkách provozování ubytovacích a stravovacích služeb.“

Kontakt Václav Stárek, starek@ahrcr.cz , +420 602 765 632

TZ v pdf :  05 05 2021 TZ AHR CR se obratila prostrednictvim clenu na NSS

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?