Novinky

Nejlepší penziony roku 2016

Napsal/a David Hloch | 12.12.2016
Naše stanoviska

Nejlepší penziony roku 2016

Také máte rádi cestování? V minulém roce nastal „boom“ v trávení dovolené zejména v tuzemsku. Vliv na to měla i naše bezpečnostní situace, která se řadí k nejlepším v Evropě. K plánování dovolené, neodmyslitelně patří i výběr ubytování. Musíme konstatovat, že kvalita malých ubytovacích zařízení se každý rok zlepšuje.

Asociace hotelů a restaurací České republiky vyhlašuje každý rok anketu Penzion roku. V letošním roce jsme vyhlašovali tuto anketu ve spolupráci se společností Previo a Hotel.cz. O kvalitě vítězného penzionu svědčí to, že hodnotit jeho služby mohou pouze hosté, kteří zde byli skutečně ubytováni. Do ankety se v letošním roce  zapojilo přes 300 penzionů. Anketa je postavena na kombinaci recenzí a hodnocení odborné poroty. Zákazníci hodnotí kvalitu vybavení, poskytované služby i vstřícnost personálu. Cílem je zhodnotit kvalitu služeb zapojených penzionů právě z pohledu těch nejpovolanějších, tedy zákazníků. I díky tomu se mohou ubytovací zařízení neustále zlepšovat.

Které byli nejlépe hodnocené penziony z TOP 20?  Zde přinášíme jejich výčet Penzion Jelen - Vranov nad Dyjí, Penzion Three – Františkovy lázně, Penzion Podhorní mlýn – Kostelec nad Orlicí, Penzion Uko - Bedřichov, Pension Schaumannův Dvůr - Bruntál, Hotýlek u Hraběte Harracha - Harrachov, Penzion a bungalovy Vranovská Přehrada, Penzion Tereziiny lázničky – Nové Hrady, Pension Pohádka - Praha, Penzion Proneco - Klentnice, Penzion U Candrů – Vyšší Brod, Penzion Grasel – Nové Syrovice, Pension Athanor – Český Krumlov, Pension Baltazar - Mikulov, Chornitzerův dům - Telč, Penzion Willa - Jihlava, Penzion U Kohoutka - Blatná, Pension Rossini – Františkovy lázně, Penzion Jasmín - Liberec, Penzion Lesní Brána – Dolní Čermná.

O absolutním vítězi rozhodla odborná komise složená ze zástupců AHR ČR, médií a držitelů loňského ocenění, kteří vybrané penziony z TOP 10 navštívili. Držitelkou ocenění Penzion roku 2016 se stala paní Gabriela Pelová z Penzionu Podhorní mlýn v Kostelci nad Orlicí, které byl na slavnostním galavečeru AHR ČR v Karlových Varech předán zasloužený titul a soška z dílny novoborského skláře J.Kunce.

Penzion Podhorní mlýn se může pyšnit čtyřmi hvězdami. Je totiž certifikován oficiální klasifikací HotelStars v této kategorii.. Majitelka penzionu k tomu říká: „ Členem asociace jsem se stala z důvodu zájmu o certifikaci našeho penzionu Podhorní mlýn a až později jsem zjistila, jaké možnosti asociace nabízí. Mrzí mne, že v současné době si mohou zařízení přidělovat " hvězdičky " bez této certifikace a klamat tím hosty, kteří se absolutně neorientují v tom, které hodnocení je opravdové a které je jen představou majitele o jeho kvalitě a není objektivní. Já jsem pyšná, že jsem v našem oboru ušla velký kus cesty a po desetiletém provozu našeho penzionu jsem zhodnotila výsledky touto certifikací.“

vyherni widget-penzion roku.png

Penzion Podhorni Mlyn zmenseno.png

 

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?