Novinky

Připomínky AHR - agenturní zaměstnávání

Napsal/a Klára Stárek Zachariášová | 2.10.2017
Naše stanoviska

AHR ČR předložila připomínky k Nařízení vlády, které stanoví okruh prací, které agentura může formou dočasného přidělení k výkonu práce u uživatele zprostředkovávat. Z návrhu nařízení vlády vyplývá, že agentura práce může cizince dočasně přidělovat k výkonu práce u uživatele, pokud se jedná o druhy prací, pro něž je požadováno vysokoškolské vzdělání, nebo se jedná o druhy prací uvedené v příloze nařízení vlády.

Podle názoru AHR ČR  návrh velmi úzce a nekoncepčně  řeší druhy prací, pro něž může agentura práce dočasně přidělit cizince k výkonu práce. Asociace hotelů a restaurací navrhla a odůvodnila doplnění druhů prací, které jsou spjaty s provozy ubytovacích a stravovacích služeb. V době kdy pohostinství čelí kritickému nedostatku pracovníků, je jakékoli další omezení možností obsadit pracovní pozice neakceptovatelné.

Více na sekretariátu AHR ČR

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?