Novinky

Stanovisko AHR k uvolňování služeb

Napsal/a Klára Stárek Zachariášová | 1.5.2020
COVID-19 Tiskové zprávy

TISKOVÁZPRAVA

Stanovisko AHR ČR k rozvolňování služeb

Praha, 1. května 2020 – Asociace hotelů a restaurací České republiky vnímá pozitivně, že vláda přijala návrhy na podmínky pro otevření zahrádek restaurací od 11. května. Nejedná se již pouze o „okénkový“ prodej, ale zahrádky budou otevřeny včetně zázemí pro hosty a obsluhy. Na druhou stranu vnímá AHR ČR jako diskriminační situaci, kdy ubytovací zařízení bez rozdílu zůstanou uzavřena až do 25.května 2020.

Zatímco se mohou od 11. května pořádat akce do 100 osob, včetně svateb, nebude pravděpodobně kde je konat, s výjimkou venkovních prostor. Zároveň je nelogické, aby se lidé mohli scházet například v kinech, v divadlech i v cirkusu, ale ubytovací zařízení, jako třeba penziony musí stále zůstat uzavřené.  Přitom se jedná většinou o malé rodinné podniky, kde ani větší shromažďování osob není možné. AHR ČR opakovaně vyslovila pochopení pro vládní omezení, která směřovala k ochraně zdraví obyvatel a díky nimž se podařilo udržet situaci pod kontrolou. Postupné rozvolňování služeb je však chaotické a rozpačité a pomoc státu podnikatelům v ubytovacích a stravovacích službách je dosud naprosto nedostatečná.

AHR ČR požaduje, aby do uvolňování služeb od 11.5. byla zařazena i ubytovací zařízení a to i za předpokladu, že by se v první fázi jednalo o limitovaný počet obsazených pokojů a následně od 25. května neomezeně. Stejně jako v případě stravovacích služeb, předloží opět AHR ČR vládě návrhy na podmínky pro uvolnění ubytovacích služeb.

AHR ČR rovněž opakovaně upozorňuje na nutnost, aby program ANTIVIRUS pro zachování pracovních míst byl k dispozici ještě minimálně 3 – 6 měsíců po ukončení nouzového stavu.

Kontakt: Václav Stárek, prezident AHR ČR, +420 602 765 632, starek@ahrcr.cz

TZ v pdf zde:  TZ AHR ČR 01 05 2020 uvolnění krizovych opatreni

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?