Novinky

Nezávislý projekt Restaurant Tip aneb kde nám chutná

Napsal/a Artao | 27.5.2014
Tiskové zprávy


Tisková zpráva

Praha, 20.5.2014

 

Startuje nový nezávislý projekt Restaurant Tip aneb kde nám chutná

s doprovodnou soutěží  Nejoblíbenější restaurace roku 2014

 

Restaurant Tip vychází jako tištěný celobarevný průvodce (v prodeji ve vybraných trafikách, na čerpacích stanicích a hlavních pobočkách České pošty za 99 Kč). Průvodce má webové stránky www.restaurant-tip.cz, profil na Facebooku a doprovodnou soutěž Nejoblíbenější restaurace roku na webových stránkách projektu.

Smyslem projektu je mapovat restaurace České republiky, od těch proslulých, po zatím neobjevené, neznámé, ale rovněž zajímavé podniky. Ty, kam lidé rádi chodí a kde jim chutná. Restaurant Tip není a nebude gastro inspektorem, který by vybíral podniky prioritně podle profesionálního pohledu na úroveň jídla, obsluhy či interiéru. Kritériem pro zařazení restaurací bude jejich oblíbenost, u většiny z nich je kladen  důraz i na využívání regionálních surovin a produktů. Restaurace za uvedení v tištěném průvodci ani na webu neplatí žádný poplatek, jejich zalistování je zdarma.

První ročník průvodce vytvořil tým lidí, kteří mají rádi kvalitní kuchyni, zajímají se o trendy v moderní gastronomii, baví je gastroturistika. Zařazených 250+1 restaurací bylo vybráno na základě tipů od profesionálů z oblasti gastronomie a partnerů. Partnery projektu se staly Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR), CzechTourism, Ministerstvo zemědělství ČR, Asociace kuchařů a cukrářů ČR (AKC ČR), Čsl. Svaz kuchařů v Praze, PEPSICO, Budvar a Kia. Projekt zaštiťují tzv. Naši guru, známí šéfkuchaři a odborníci jako např. Miroslav Kubec, Jaroslav Sapík, David Šašek, Silvie Sulanská či Emanuel Ridi, kteří jsou garanty kvality zařazovaných restaurací.

Nedílnou součástí projektu je doprovodná soutěž o Nejoblíbenější restauraci roku, jejímž vyhlašovatelem je pro rok 2014 AHR ČR. Soutěž probíhá na webu www.restaurant-tip.cz od 20. 5. do 31. 10. 2014. Každý soutěžící může dát svůj hlas až 3 oblíbeným restauracím. V prvním ročníku bude vybírat jak z 251 uvedených, tak  zároveň může připojit tip na svůj oblíbený podnik a hlasovat pro něj. V listopadu 2014 budou vyhlášeny restaurace, které dostaly v jednotlivých 13 krajích ČR a Praze nejvíce hlasů, a bude oznámeno jméno restaurace s absolutně nejvyšším počtem hlasů - Nejoblíbenější restaurace roku 2014. Pro hlasující veřejnost jsou připraveny ceny v hodnotě téměř 100 000 Kč.

Druhý ročník tištěného průvodce Restaurant Tip bude vydán v prvním čtvrtletí roku 2015.

 

 Neváhejte nás kontaktovat na sekretariat@ahrcr.cz


 

 

 


Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?