Novinky

TZ - Hotrec a Hotelstars Union vítají nového člena

Napsal/a David Hloch | 10.11.2015
Tiskové zprávy

HOTREC a Hotelstars Union vítají nového člena Liechtenstein Hotel & Gastronomy Association (LHGV)

 

Haag, 5. listopadu 2015 – U příležitosti svého 71. Valného shromáždění, HOTREC, obchodní asociace zastupující evropské odvětví pohostinství, přivítala jako svého nového člena lichtenštejnskou asociaci Liechtenstein Hotel & Gastronomy Association (LHGV). Při téže příležitosti Lichtenštejnsko rovněž podepsalo přístupovou smlouvu Hotelstars Union (HSU) Adhesion Contract, a stalo se tak šestnáctým členem této hvězdné rodiny.

 

„Srdečně lichtenštejnskou asociaci Liechtenstein Hotel & Gastronomy Association (LHGV) vítáme. Lichtenštejnsko rozšiřuje rodinu HOTREC na celkem 43 národních asociací, čímž posiluje její reprezentativnost jakožto mluvčího evropského odvětví pohostinství“, uvedla paní Susanne Kraus-Winklerová, Prezidentka HOTREC. „S každým novým členem konfederace HOTREC dále posiluje svoji pozici klíčového účastníka rozprav vedených s evropskými institucemi o široké škále politických otázek majících přímý i nepřímý dopad na toto odvětví v Evropě“, uzavřela paní Kraus-Winklerová.

 

„Jsme velmi rádi, že se stáváme členy konfederace HOTREC. Odvětví pohostinství je pro naše knížectví klíčovým sektorem, proto nás členství v HOTREC staví do lepší pozice pro zastupování a prosazování zájmů našeho odvětví“, sdělil Dr. Marcello Scarnato, člen představenstva LHGV. „V uplynulých měsících jsme se zaměřili na problematiku, jíž se konfederace HOTREC věnuje, a udělalo na nás velký dojem, jak kvalitní služby HOTREC svým členům poskytuje. Velmi se těšíme na zahájení spolupráce s dalšími členy HOTREC v záležitostech souvisejících s evropským pohostinstvím i na to, až si začneme vyměňovat názory týkající se příležitostí a výzev, jež před odvětvím cestovního ruchu v současné době stojí. Být členem HSU je navíc pro naše hotely důležitým krokem ke zvýšení mezinárodní konkurenceschopnosti a porovnatelnosti“, dodal Dr. Scarnato.

 

Prezident HSU, Ákos Niklai, má z přijetí upřímnou radost a konstatuje: „Jsme šťastní, že Lichtenštejnsko vstupuje do HSU. Hotelová klasifikace přináší hostům bezpečnost a orientaci a hoteliérům záruku kvality“.

 

LHGV se stane členem HOTREC formálně dne 9. listopadu 2015. S tímto novým členem konfederace HOTREC rozšíří svoje zastoupení na 43 národních asociací v 29 různých evropských zemích, což dokládá její úspěšnost v roli evropské zastřešující konfederace zastupující zájmy hotelů, restaurací, kaváren a podobných organizací při jednáních s institucemi EU.

 

 

Co je to HOTREC?

Konfederace HOTREC zastupuje sektor hotelů, restaurací a kaváren na evropské úrovni. Toto odvětví představuje přibližně 1,8 milionu podniků, z nichž 99% jsou organizace malé a střední velikosti (91% z nich jsou mikro-podniky zaměstnávající méně než 10 osob). Tyto podniky vytvářejí přibližně 59% přidané hodnoty odvětví. Odvětví pohostinství jen v samotné EU zajišťuje přibližně 10,2 milionu pracovních příležitostí. Společně s dalšími turistickými odvětvími je tento sektor jedním z největších průmyslových odvětví v Evropě. Konfederace HOTREC zastřešuje 42 národních asociací, které zastupují zájmy tohoto sektoru ve 28 různých zemích Evropy.

 

Hotelstars Union

Unie Hotelstars Union byla založena pod patronací konfederace HOTREC v roce 2009. Zakládajícími zeměmi jsou: Německo, Nizozemí, Rakousko, Švédsko, Švýcarsko, Česká republika a Maďarsko. Od té doby se připojila ještě Belgie, Dánsko, Estonsko, Řecko, Lotyšsko, Litva, Lucembursko a Malta. Důležité turistické destinace jako Francie, Irsko a Itálie se o HSU zajímají a v současné době mají tzv. statut pozorovatele. Cílem pozorovatele je stát se v následujících letech také členem unie. HOTREC je evropskou zastřešující konfederací hotelů, restaurací a kaváren s celkem 42 národními členskými asociacemi ve 28 evropských zemích.

 

 

Další informace poskytne:

 

www.hotrec.eu

http://www.lhgv.li/

www.hotelstars.eu

 

TISKOVÉ KONTAKTY:

Isabel Sobrino Maté

+32(0)2 504 78 45,

isabel.sobrino@hotrec.eu

 

Generální sekretariát Hotelstars Union

c/o Austrian Professional Hotel Association

+ 43-(0)5-90 900-5866

office@hotelstars.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

111 Boulevard Anspach Box 4 • 1000 Brussels Belgium • Tel +32 (0)2 513 63 23 • Fax +32 (0)2 502 41 73 • Hotrec@hotrec.eu • www.hotrec.eu

HOTREC® aisbl - BCE 0451.258.945

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?