Novinky

TZ: Úplný zákaz kouření je zásahem do svobody podnikání

Napsal/a David Hloch | 8.12.2015
Tiskové zprávy

Tisková zpráva

Úplný zákaz kouření v restauracích je přímým zásahem do principu svobody podnikání

 8. prosince 2015Hospodářská komora České republiky nesouhlasí s podobou návrhu tzv. „protikuřáckého zákona“, který dnes projedná Poslanecká sněmovna. Zákon má totiž významný dopad na podnikatelské prostředí v ČR. Stát by měl zasahovat proti negativním dopadům konzumace návykových látek, ale takové kroky musí být opodstatněné, promyšlené a předem analyticky zhodnocené.

Úplný zákaz kouření v restauracích je přímým zásahem do principu svobody podnikání, protože majitelům gastronomických zařízení odnímá právo volby,“ vysvětluje Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací České republiky, která je členem HK ČR. Svoboda volby pro majitele restaurací znamená v konečném důsledku i svobodu volby pro hosta. Požadavky zákazníků formují poptávku, jíž se v podmínkách tržní ekonomiky zcela přirozeně přizpůsobuje i nabídka.

HK ČR dále nesouhlasí s přenášením odpovědnosti ze státu na podnikatele za kontrolu konzumace alkoholických nápojů a tabákových prostředků nezletilými.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karolína Kyselová

Tisková mluvčí

Odbor vnější komunikace

 

HOSPODÁŘSKÁ KOMORA ČESKÉ REPUBLIKY

Freyova 27 | 190 00 Praha 9 – Vysočany

tel.: 266 721 477 |mobil: 725 211 811

kyselova@komora.cz| www.komora.cz

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?