Novinky

TZ - Zimní sezóna odstartovala

Napsal/a David Hloch | 16.12.2016
Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA

Zimní sezóna odstartovala

Pokud jste si ještě nenaplánovali pobyt na horách, je nejvyšší čas.

Rezervace ubytování na poslední chvíli  na konci prosince moc nefungují. Mnoho hotelů je na toto období vyprodáno již od léta. Pokud chcete udělat ještě rezervaci, pak nejlépe přímo v konkrétním hotelu. Na mnoha ubytovacích portálech již není volná kapacita. Vánoční svátky a týden před Silvestrem jsou tradičně obdobím, kdy mnoho domácích i zahraničních turistů vyjíždí nejen do hor, ale také do některých historických měst. Letošní Vánoce a Silvestra bude trávit spousta Čechů, ale i zahraničních turistů právě na českých horách, ale mnozí zavítají také do Prahy a jiných historických destinací naší země.

Podle Asociace hotelů a restaurací České republiky, je na období vánočních svátků ještě omezeně možno sehnat volné pokoje, zatímco Silvestr na horách je již téměř vyprodán. Stejná situace platí také pro Prahu, jako tradiční celoroční turistickou destinaci. Ideální sněhové podmínky jsou právě v těchto dnech v Krkonoších, kde fungují již všechny sjezdovky a přibylo poměrně hodně nových služeb pro turisty. „Mnohé rezervační portály mají k dispozici k prodeji jen omezenou kapacitu   jednotlivých hotelů a ačkoli zveřejňují informaci, že je hotel již vyprodán, nemusí tomu ve skutečnosti tak být. Doporučujeme proto kontaktovat jednotlivé hotely přímo. Navíc tak můžete získat zajímavé balíčky, které jsou cenově mnohem výhodnější, než pokud nakupujete služby zvlášť.“ Uvedl k situaci v letošní zimní sezóně prezident AHR ČR, Václav Stárek.  Naše asociace spolu s ostatními evropskými hoteliéry spustila kampaň Book Direct (rezervujte přímo), která má za cíl přesvědčit hosty, že přímá rezervace v hotelu jim přinese přidanou hodnotu, kterou by jinak prostřednictvím zprostředkovatelů jen těžko mohli získat.

 „Pokud jste tedy propásli období konce roku, pak věřte, že skvělé lyžování Vás bude pravděpodobně čekat také v lednu, kdy prvních několik týdnů je ještě volná kapacita hotelů a na vlecích nemusí být tak plno. Pokud to zima umožní, pak je neméně zajímavým obdobím na našich horách konec března, kdy již nejsou prázdninové návaly a počasí i lyžování bývá skvělé,“ uvedl ředitel hotelu Horizont Pec Pod Sněžkou, ing. Karel Rada.

Resort Valachy, sdružující tři hotely s dvěma relaxačními centry a Ski areálem Razula v beskydských Velkých Karlovicích, má již na Silvestra vyprodáno. Na Vánoce zbývají poslední volné pokoje v nejluxusnějším Spa hotelu Lanterna. „Předpokládáme, že je brzy doprodáme, pomáhá nám k tomu současné počasí. Po letech máme ve Velkých Karlovicích sníh již od začátku prosince a dle předpovědi počasí se již udrží. Pro vánoční hosty jsme připravili pobyty s řadou pozorností v ceně, například masáží, lyžováním zdarma na Štědrý den, štědrovečerní večeří a svátečním doprovodným programem - pásmem koled a adventních zvyků, posezením s cimbálovou muzikou a vycházkou s průvodcem k rozhledně Miloňová,“ říká Tomáš Blabla, generální ředitel Resortu Valachy. Ve Velkých Karlovicích je aktuálně 30 centimetrů sněhu, v provozu jsou již stopy pro běžkaře a místní ski areály postupně zahajují sezónu.

Na Šumavě napadl sníh letos poměrně brzy a situace je podobná jako v Krkonoších. „Zaměřujeme se hodně také na rodiny s dětmi a nabízíme nejen skvělé podmínky pro zimní radovánky, ale také animační programy pro celé rodiny, tedy rodiče i děti. Věříme, že si letošní sezónu u nás užijí naplno,“ uvádí ředitel OREA Hotelu Horizont v Železné Rudě, Roman Vacho.

Praha byla vyhodnocena jako jedna z nejpoetičtějších vánočních destinací v Evropě a tomu odpovídá také zájem o naše hlavní město zvláště koncem roku, kdy má turista možnost navštívit nejen naše kulturní a historické památky, ale také zažít neopakovatelnou atmosféru Vánoc a oslavit příchod nového roku. „ Naše hotely jsou již téměř obsazeny, v době Vánoc na 80% a v době Silvestra více než 95%. V lednu jsme se pak zapojili do akce pro Pražany – Noc hotelů, kdy bychom chtěli nejen poděkovat našim sousedům a nabídnout jim zajímavý zážitek, ale také je nechat nahlédnout pod pokličku hotelového provozu,“ říká ředitel hotelů K+K v Praze ing. Otakar John.

Pro hosty, kteří dávají přednost pasivní relaxaci, se v zimním období nabízí návštěva některého z mnoha hotelů, které dnes nabízejí wellness služby, nebo třeba lázní a některých historických měst.

Přímé kontakty na jednotlivé hotely, které jsou členy AHR ČR, naleznou hosté na www.hotelstars.cz popřípadě www.ahrcr.cz .

Kontakt: ing. Václav Stárek, starek@ahrcr.cz GSM: +420 602 765 632

 

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?