Novinky

TZ: Hoteliéři se ptají politiků, jak chtějí po volbách pomoci podnikání

Napsal/a Klára Stárek Zachariášová | 19.10.2017
Tiskové zprávy

 TISKOVÁ ZPRÁVA

Hoteliéři se ptají politiků, jak chtějí po volbách pomoci podnikání

AHR ČR zveřejnila předvolební anketu pro politické strany

 

                                                                                                                                                                           V Praze 27. září 2017

Asociace hotelů a restaurací České republiky oslovila předsedy všech parlamentních stran s předvolební anketou. Odpovědi na otázky, týkající se podpory podnikání, zaměstnanosti a rovných podmínek v podnikání, nyní zveřejní a poskytne všem provozovatelům ubytovacích a stravovacích zařízení. Dokument bude sloužit k lepší orientaci voličů před volbami, ale také ke kontrole plnění předvolebních slibů v nadcházejících čtyřech letech.

Cestovní ruch je politiky neustále vnímán jako okrajový obor, přestože poskytuje práci 230 tisícům zaměstnanců, z čehož 130 tis. je zaměstnáno jen v sektoru hotelnictví a gastronomie. Cestovní ruch je významným zdrojem příjmů státu, kdy stát získává na odvodech přibližně 41,- Kč z každé stokoruny, utracené turistou. Přes výše uvedené se na provozovatele pohostinství pouze uvalují další regulace, které se dotýkají zvláště malých podniků a přináší neustálé zvyšování nákladů a administrativy. V programových prohlášeních vlád je pak cestovní ruch a s ním spojené obory zastoupen většinou pouze několika všeobecnými větami.

Václav Stárek, prezident AHR ČR k tomu uvedl: „Položili jsme politikům jasné otázky, jak chtějí podpořit podnikání v pohostinství, co plánují udělat se školstvím a nedostatkem pracovníků. Hotely, penziony a restaurace byly prvními, kdo přešel na elektronickou evidenci tržeb. Po zefektivnění výběru daní logicky podnikatelé očekávají, že by se politici měli zamyslet nad strukturou a výší DPH, která u nás patří mezi nejvyšší v rámci EU. Stejně tak je tomu u odvodů za zaměstnance. Odpovědi budou sloužit všem občanům, kteří jsou s oborem nějak spjati, aby se mohli lépe orientovat, kterou stranu podpoří.“ Anketa byla rozeslána všem současným parlamentním stranám, pokud by ale jakákoli z jiných stran chtěla na otázky odpovědět a zveřejnit je, pak je asociace kdykoli připravena tak učinit.

Otázky i odpovědi ke stažení  ZDE

Kontakt:

Ing. Václav Stárek, prezident AHR ČR +420 602 765 632, starek@ahrcr.cz

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?