Novinky

TZ: Hotelstars Union uvítala Slovinsko jako svého nejnovějšího člena

Napsal/a David Hloch | 27.4.2017
Tiskové zprávy

 

Talin, 26. dubna 2017 – Pokračování úspěšného příběhu: Hotelstars Union vítá Slovinsko jako svého aktuálně 17. člena.

 

Na posledním zasedání Hotelstars Union pořádaném u příležitosti Valného shromáždění HOTREC Hospitality Europe, konfederace zastřešující hotely, restaurace a kavárny v Evropě, se v Talinu mohli zástupci Hotelstars Union těšit z dalšího rozšíření této unie. Slovinsko se jako další z evropských zemí zavázalo k implementaci harmonizovaných klasifikačních standardů, které budou letos povinně zavedeny pro všechny slovinské hotely.

 

 „Srdečně vítáme Slovinsko jako našeho sedmnáctého člena. Náš harmonizovaný hotelový klasifikační systém přináší hostům i hoteliérům orientaci a vysokou kvalitu. V době online recenzí je ještě důležitější rozšiřovat toto spolehlivé a objektivní hvězdičkové hodnocení po celé Evropě. Vstupem Slovinska do unie Hotelstars Union získáváme další oblíbenou „butikovou“ destinaci ležící mezi Alpami, Středomořím a Panonskou nížinou“, uvedla Gabriella Esselbrugge, letošní prezidentka HSU.

„Je nám velkým potěšením, že se můžeme stát členy HSU. Standardy HSU představují mezinárodně srovnatelná kritéria a účelem jejich implementace je zlepšit viditelnost a renomé slovinských hotelů. Tato kritéria zavedeme jako povinný systém kategorizace slovinských hotelů“, dodala Renata Martinčič, úřadující generální tajemnice ředitelství cestovního ruchu při Ministerstvu pro hospodářský rozvoj a technologie Slovinské republiky.

 

Hotelstars Union

Pod záštitou HOTREC – Hospitality Europe – založily hotelové asociace Rakouska, České republiky, Německa, Maďarska, Nizozemska, Švédska a Švýcarska unii Hotelstars Union. Mezitím se k této hvězdné rodině připojila Belgie, Dánsko, Estonsko, Řecko, Lotyšsko, Liechtenštejnsko, Litva, Lucembursko a Malta. Unie vytvořila katalog harmonizovaných kritérií pro klasifikaci hotelů, který hostům a hoteliérům zajišťuje větší transparentnost a bezpečnost. Podrobnější informace jsou k dispozici na www.hotelstars.eu.

 

170426_HSU SLO handshake.jpg

Z leva: Hotelstars Union prezidentka Gabriella Esselbrugge a Renata Martinčič, generální ředitelka slovinského "Ministry of Economic Development and Technology, Directorate for Tourism"

Své dotazy směřujte na:

Hotelstars Union General Secretariat
Katrin Sagmeister, MA
c/o Austrian Professional Hotel Association

Tel.: +43 590 900-5866
E-Mail: office@hotelstars.eu
Web: www.hotelstars.eu

 

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?