Novinky

TZ: NOC HOTELŮ 2018: Hotely již v pátek přivítají obyvatele ze sousedství

Napsal/a David Hloch | 26.1.2018
Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA

NOC HOTELŮ 2018

Hotely již v pátek přivítají obyvatele ze sousedství

                                                                                                                             V Praze 25. ledna 2018

V pátek 26. ledna 2018 již podruhé proběhne akce Noc Hotelů, kterou pořádá Asociace hotelů a restaurací České republiky ve spolupráci s magistráty měst Prahy, Brna, Olomouce, Karlových Varů a dalších měst ve Středočeském kraji. Ve všech těchto městech se otevřou dveře místním obyvatelům, aby zažili pobyt ve svém městě a viděli jej očima turisty. Celkem se do akce zapojilo 140 hotelů a nabídly hostům více než 1400 pokojů.

Hoteliéři připravili pro hosty zajímavý program, mnohdy spojený s možností podívat se do míst, která jsou většinou hostům utajena. Města připravila pro hosty zvýhodněný vstup na Pražský hrad, do Národní galerie a Muzea hlavního města Prahy. V Brně se mohou návštěvníci podívat do Technického muzea nebo brněnského podzemí, stejně tak v ostatních městech mají hosté Noci Hotelů možnost spojit svůj pobyt s místními památkami. Smyslem této akce je poděkovat místním obyvatelům za toleranci intenzivního cestovního ruchu v místě kde žijí, ale také informovat o tom, jak přispívá cestovní ruch ke zlepšení životního standardu v daných destinacích. Tak například každý 11. Pražan pracuje v cestovním ruchu, z každé stokoruny utracené turistou jde 41,- Kč do veřejných rozpočtů, v Karlových Varech vytváří cestovní ruch 4000 přímých pracovních míst apod.

Hosté si mohli zarezervovat ubytování přímo přes webové stránky www.nochotelu.cz , cena pokoje pro dvě osoby včetně snídaně je ve třech hladinách: 777,- Kč, 999,- Kč, 1 111,- Kč a mnohdy nabídku využili jako dárek pro své blízké.

Fakta: 140 hotelů 1421 pokojů

Praha 71 hotelů – 774 pokojů – partneři - Magistrát hlavního města Prahy, Prague City Tourism, Muzeum hlavního města Prahy, Národní galerie v Praze a Správa Pražského hradu.

Brno 13 hotelů – 173 pokojů – partneři -  Magistrát města Brna, Turistické informační centrum Brno.

Olomouc 10 hotelů – 104 pokojů – partner – Magistrát města Olomouce.

Karlovy Vary 13 hotelů – 78 pokojů – partneři – Magistrát města Karlovy Vary a INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary.

Středočeský kraj a ostatní 33 hotelů - 292 pokojů – partner -  Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR). Ve Středočeském kraji se zapojila například tato města: Kladno, Mělník, Kutná Hora, Nymburk, Benešov a Příbram.

Kontakt: Ing. Václav Stárek, starek@ahrcr.cz , +420 602 765 632

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?