Novinky

Volby 2021 – anketa pro politické strany

Napsal/a David Hloch | 22.9.2021
Tiskové zprávy

Asociace hotelů a restaurací oslovila lídry politických stran a uskupení, která kandidují do letošních parlamentních voleb s konkrétními dotazy, jak si představují řešit problematiku cestovního ruchu v nadcházejícím volebním období.

Cestovní ruch a jeho podstatná součást hotelnictví a gastronomie patří mezi pandemií nejvíce postižená odvětví národního hospodářství. Negativním následkům opakovaného omezování provozů čelí ještě v současné době. Zároveň jsou na cestovní ruch navázány tisíce voličů z řad zaměstnanců, podnikatelů, ale i navazujících dodavatelů, které před volbami zajímá, jak chtějí zákonodárci a budoucí vláda podpořit obor, na kterém jsou mnohdy existenčně závislí.

Na otázky odpověděla většina politických stran a uskupení, která mají, podle dosavadních průzkumů šanci získat pět a více procent hlasů, potřebných pro získání křesel v Poslanecké
sněmovně Parlamentu ČR. Odpovědi by měly sloužit k lepší orientaci voličů, kterým záleží na dalším rozvoji cestovního ruchu v naší zemi. Souhrn odpovědí i plné znění jsou k dispozici níže v příloze.

Václav Stárek, prezident AHR ČR k tomu dodává: „Jako profesní a zcela apolitická organizace jsme připraveni odborně spolupracovat na smysluplných plánech podpory cestovního ruchu se všemi stranami v nově zvolené Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Vážíme si toho, že většina lídrů politických stran své představy a plány naším prostřednictvím zveřejnila. V první řadě jsme však chtěli dát příležitost voličům, kterým není lhostejný vývoj cestovního ruchu, zorientovat se před volbami v programech politických stran v otázkách podpory podnikání, daňového zatížení, elektronické evidence tržeb a řešení problematiky trhu práce. Celkově nás rovněž zajímá, jak jednotlivé strany vnímají význam turismu pro život našich obyvatel. Výstupy ankety jsou rovněž podporou pro naši budoucí práci na oživení zasaženého oboru hotelnictví a gastronomie, který naše asociace v této zemi již více jak patnáct let zastupuje.“

 

 Shrnutí odpovědí politických stran AHR ČR
 Volby 2021 – odpovědi politických stran
Dodatečně doplněná odpověď hnutí Přísaha:  12_Přísaha

TZ ke stažení:  22 09 2021 TZ AHR CR predvolební otázky k cestovnimu ruchu

Staňte se členem Asociace hotelů a restaurací České republiky
CHCI SE STÁT ČLENEM

Chcete ušetřit na poplatcích OSA a Intergram? Chcete, aby Vaše ubytovací  a stravovací zařízení hrála první ligu? Chcete mít možnost připomínkovat zákony, jež ovlivňují Vaše podnikání? Potřebujete přihrát více klientů a více zviditelnit Vaše zařízení? Nechcete ztrácet čas vyhledáváním všech nových předpisů a zákonů? Chcete získat novou inspiraci a zkušenosti od svých kolegů?